Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

2010.05.14, “Draugas”

Vaistų kainos – monitoriaus ekrane, jas galima pasitikrinti per internetą

Nuo gegužės šalies vaistinėse privalo būti pirkėjui skirti kompiuteriniai monitoriai. Prieš išduodant kompensuojamuosius vaistus ar medicinos pagalbos priemones juose turi būti pateikiama gerai įskaitoma informacija apie tos pačios grupės vaistų, medicinos pagalbos priemonių mažmenines kainas, kompensuojamąją jų dalį, priemoką, kad klientas galėtų tai palyginti ir pasirinkti jam priimtiną. Tokie monitoriai vaistinėse turėtų būti įrengti kiekvienoje vaistininko darbo vietoje.

Monitoriaus pirmoje eilutėje turi būti nurodomas pigiausias (už kurį primokėti pacientui reikėtų mažiausiai) kompensuojamasis vaistas ar pigiausia medicinos pagalbos priemonė, brangesnieji išvardijami žemiau – paciento priemokos dydžio didėjimo tvarka. Žinotina, kad vaistus, kurių veiklioji medžiaga ta pati, gamina įvairios farmacijos kompanijos. Vieną bendrinį pavadinimą turintiems ir vieną vaistų grupę sudarantiems vaistams gamintojai dažnai suteikia skirtingus firminius pavadinimus. Skiriasi ir vaistų firminiais pavadinimais kainos, nors jų veiklioji medžiaga yra ta pati, tad pacientas, patariamas gydytojo ir vaistininko, iš analogiškų vaistų visuomet gali pasirinkti tą, kurio priemoka bus mažesnė.

Vaistinėje monitoriaus ekrane taip pat yra pateikiama informacija ir apie nekompensuojamųjų vaistų didžiausias mažmenines kainas, todėl pacientas vaistinėje ar interneto svetainėje adresu http://195.182.66.169:8080/idrug-public-app/ gali net būdamas namuose pasižiūrėti, kiek kainuos jam reikalingi kompensuojamieji ir nekompensuojami vaistai. Dar paprasčiau tai padaryti VLK svetainės www.vlk.lt titulinio puslapio dešinėje paspaudus nuorodą „Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieška“. Vaistų kainų paieškos informacinėje sistemoje visais atvejais nurodomos didžiausios galimos vaistų kainos vaistinėje. Tiesa, šie vaistai gali kainuoti ir mažiau, – jei vaistinės taiko nuolaidas ar akcijas.

Kaip jau skelbta, nuo birželio 1-osios gydytojai, skirdami ligoniui vaistus, receptuose privalės nurodyti ne konkretaus gamintojo prekinį, o tik bendrinį preparato pavadinimą. Tuo siekiama paskatinti vaistų gamintojų konkurenciją, mažinti galimą medikų finansinį suinteresuotumą bei suteikti pacientams platesnį vaistų pasirinkimą.

Primename, kad nuo šių metų kovo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu patvirtinti vaistinėse būtinų turėti pigiausių kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašai, o ligonių kasų 2010 m. sutartyse su vaistinėmis taip pat numatytas reikalavimas, kad jos turėtų ir siūlytų pacientams minėtų sąrašų vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

Kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus gydytojas gali išrašyti tik apdraustajam privalomuoju sveikatos draudimu pacientui, gydomam ambulatoriškai (poliklinikoje ar gaunančiam ambulatorinės reabilitacijos paslaugas) ar dienos stacionare. Teisę išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus turi tik gydytojas, dirbantis su teritorine ligonių kasa sutartį pasirašiusioje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos priemonėms numatyta daugiau kaip 642 mln. litų.


Taip pat išspausdintas:
“Marijampolės miesto laikraštis”, 2010 m. gegužės 14 d.;
“Suvalkietis”, 2010 m. gegužės 15 d.;
“Gyvenimas”, 2010 m. gegužės 15 d.;
“Kėdainių garsas”, 2010 m. gegužės 18 d.;
“Lietuvos medicinos kronika”, 2010 m. gegužės 19 d.;
“Alio, Raseiniai”, 2010 m. gegužės 20d. Nr.20;
“Rinkos aikštė”, 2010 m. gegužės 20 d.;
“Kaišiadorių aidai”, 2010 m. gegužės 28 d.;
“Santaka”, 2010 m. birželio 9 d.;
“Kazlų Rūdos kronika”, 2010 m. birželio 11d.;
“Atspindžiai”, 2010 m. birželio 15 d.;
“Gyvenimas”, 2010 m. spalio 20 d.;
“Alio, Jonava”, 2010 m. spalio 20 d.;
“Valstiečių laikraštis”, 2010 m. spalio 23 d.

Atnaujinta: 2020.08.03

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.