Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

2009.08.07, “Kazlų Rūdos kronika”

Sulankstomieji akių lęšiukai jau perkami ir suaugusiesiems

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pirmą kartą centralizuotai perka dirbtinius sulankstomuosius akių lęšiukus suaugusiesiems. Šiuo metu viešojo pirkimo konkursas jau pasibaigęs, pasirašyta sutartis su firma, centralizuotai tieksiančia minėtus lęšiukus, o su gydymo įstaigomis tikslinamas reikiamas šių medicinos priemonių kiekis. Jų poreikį, tai yra, kiek reikia tam tikro tipo ir stiprumo lęšiukų, Valstybinei ligonių kasai nurodo gydymo įstaigų specialistai. Tikimasi, kad jau rugsėjį sulankstomieji akių lęšiukai pasieks gydymo įstaigas, kuriose privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams jie bus implantuojami nemokamai.

Anksčiau Valstybinė ligonių kasa sulankstomuosius lęšiukus pirko tik vaikams iki 18 metų, o suaugusiesiems, atsisakiusiems Valstybinės ligonių kasos nupirkto kietojo lęšiuko, gydytojai patardavo patiems įsigyti sulankstomą lęšiuką. Atsižvelgiant į pacientų, medikų prašymus ir padidėjusį šioms reikmėms skiriamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų kiekį, buvo nuspręsta nupirkti sulankstomųjų lęšiukų suaugusiesiems. Šių priemonių poreikis bus visiškai patenkintas, nes konkurso metu pavyko sumažinti jų kainą net kelis kartus – iki 76, 65 lito.

Akių gydytojui diagnozavus akies ligą – kataraktą – neretai rekomenduojamas chirurginis gydymas, kurio metu drumstas akies lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu. Regėjimas po operacijos gali vėl tapti toks pats geras, koks buvo prieš ligą. Tokios akių operacijos atliekamos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje, Vilniaus Antakalnio poliklinikoje, Kauno medicinos universiteto klinikose, Klaipėdos universitetinėje, Šiaulių ir Panevėžio, Alytaus S. Kudirkos ligoninėse, UAB „Lirema“ Akių ligų klinikoje (Vilniuje) ir UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ (Vilniuje). Akių gydytojai (oftalmologai), išrašydami ligoniui siuntimą operuoti, dažniausiai rekomenduoja kreiptis į artimiausią iš minėtųjų sveikatos priežiūros įstaigų. Vis dėlto gyventojas gali rinktis jam priimtiną gydymo įstaigą. Svarbu atkreipti dėmesį į privačiose gydymo įstaigose, sudariusiose sutartį su ligonių kasa, teikiamas paslaugas – už jas pacientams tenka primokėti. Tad pacientas turėtų pasidomėti, kokia paslaugos išlaidų dalis yra kompensuojama iš PSDF biudžeto ir kokią priemoką tektų sumokėti.

Svarbu žinoti ir tai, kad paciento, savo lėšomis įsigijusio dirbtinį lęšiuką, išlaidų kompensacija iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kol kas dar nenumatyta, nors šiuo metu jau parengtas ir svarstomas minėtų išlaidų kompensavimo tvarkos projektas.


Taip pat išspausdintas:
“Atspindžiai”, 209 m. rugpjūčio 7 d.;
“Alio, Raseiniai”, 2009 m. rugpjūčio 7 d. Nr. 31;
“Gyvenimas”, 2009 m. rugpjūčio 8 d. Nr. 62;
“Naujienos”, 2009 m. rugpjūčio 8 d.;
“Kaišiadorių aidai”, 2009 m. rugpjūčio 11 d.;
“Raseinių žinios”, 2009 m. rugpjūčio 14 d.;
“Rinkos aikštė”, 2009 m. rugpjūčio 17 d.

Atnaujinta: 2020.08.03

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.