Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

2007.08.24, “Kazlų Rūdos kronika”

Pacientai pas specialistą pateiks greičiau

Siekiant, kad pacientai kuo greičiau gautų gydytojo specialisto konsultaciją bei būtų informuoti apie įstaigų teikiamas paslaugas, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius Algis Sasnauskas patvirtino asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo eilių registravimo ir stebėsenos tvarką.

Ji skelbiama Valstybinės ligonių kasos prie SAM interneto svetainės www.vlk.lt skyrelyje „ASPĮ ir gydytojams“.

Nustatytos tvarkos turi laikytis visos su teritorinėmis ligonių kasomis sutartį sudariusios sveikatos priežiūros įstaigos. „Dabar stebėsime net 79 skirtingų paslaugų laukimo eiles. Dalis jų – planinė specializuota ambulatorinė pagalba, pavyzdžiui, gydytojų specialistų (kardiologo, neurologo, oftalmologo, onkologo, urologo ir kt.) paslaugos, taip pat dienos stacionaro, brangiųjų tyrimų paslaugos. Gydymo įstaigos turės informaciją apie šių paslaugų laukimo eiles skelbti pacientams matomose vietose, o ligonių kasoms mėnesio pabaigoje siųsti ataskaitas apie šių konsultacijų laukimo trukmę. Tokiu būdu ligonių kasos kontroliuos, kaip gydymo įstaigos laikosi sutartinių įsipareigojimų. Pacientams svarbu žinoti, kad įsigalioja vienoda gyventojų registravimo tvarka: kreipimosi į gydymo įstaigą metu (atvykus į registratūrą ar telefonu) dėl specialisto konsultacijos pacientas turi būti registruotas atvykimo dieną arba pagal galimybę kuo ankstesnei priėmimo datai (pagal konsultacijų laukimo registravimo žurnalą). Anksčiau kai kuriose įstaigose būdavo siūloma atvykti registruotis po savaitės ar po kelių – taip gydymo įstaigos formaliai stengdavosi mažinti eiles pas specialistus. Pasak Valstybinės ligonių kasos prie SAM Metodinio vadovavimo, paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėjos pavaduotojos Daivos Berūkštienės, pacientai, užsiregistravę pas gydytoją, turėtų atvykti į kabinetą nurodytu laiku. Priešingu atveju pacientas iš anksto turėtų pranešti registratūrai.

Ligonių kasos nuolat analizuoja gyventojams teikiamų paslaugų prieinamumą bei teikimo tendencijas. Štai nuo š. m. pavasario gyventojai, apsilankę teritorinių ligonių kasų internetinėse svetainėse (Kauno teritorinė ligonių kasa www.ktlk.lt ; valstybinė ligoniu kasa prie SAM www.vlk.lt ir tt. ) gali sužinoti, kaip ilgai reikės laukti gydytojų specialistų konsultacijų poliklinikose bei ligoninėse. Naujoji tvarka įgalins pateikti tikslesnius duomenis. „Ši pacientų eilių stebėsenos sistema suteiks galimybę tiksliau analizuoti paslaugų prieinamumą visose sveikatos priežiūros įstaigose bei užtikrinti paciento teisę kuo greičiau gauti reikiamą gydytojo konsultaciją“, – teigė D. Berūkštienė.

Ar visada reikalingas šeimos gydytojo siuntimas?
Pacientai, apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (neapsidraudusiems nemokamai teikiama tik būtinoji pagalba), norėdami gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamas ambulatorines gydytojų specialistų konsultacijas, kreipdamiesi į vienos ar kitos srities gydytojus specialistus būtinai turi turėti šeimos gydytojo siuntimą. Ligonis, turintis siuntimą, gali kreiptis ne tik į prisirašiusios gydymo įstaigos specialistus, bet taip pat ir į kitų gydymo įstaigų specialistus, kurie teikia tas pačias paslaugas. Siuntimas neprivalomas, kai prireikia skubios medicinos pagalbos arba kai yra numatytas paciento ilgalaikis stebėjimas. Siuntimo taip pat nereikalaujama skubos tvarka kreipiantis į gydytoją dermatovenerologą.

Taip pat išspausdintas:
Jonavos rajono laikraštis “Naujienos”, 2007m. rugpjūčio 18 d.
“Gyvenimas”, 2007m. rugpjūčio 25 d.
"Santaka", 2007m. rugpjūčio 30 d.
“Kaišiadorių aidai”, 2007m. rugpjūčio 31 d.
“Raseinių žinios”, 2007m. rugpjūčio 31 d. nr. 17
"Kazlu Rudos Kronika", 2007 m. rugpjūčio 24 d.
"Sveikas žmogus", 2007 m. nr.9
"Marijampolės miesto laikraštis", 2007 m. rugpjūčio 21 d. Nr.64
"Rinkos aikštė", 2007 m. rugpjūčio 29 d.
"Kėdainių garsas", 2007 m. rugsėjo 25 d.

Atnaujinta: 2020.08.03

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.