Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

2007.08.18, “Gyvenimas”

Kam reikalinga Europos sveikatos draudimo kortelė?

Jau trečius metus apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu, išvykstant į Europos Sąjungos valstybes, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją, teritorinės ligonių kasos išduoda Europos sveikatos draudimo korteles.
Kortelė patvirtina apdraustųjų teisę į būtinąją medicinos pagalbą minėtose valstybėse. Pateikta valstybinio sektoriaus gydymo įstaigai, ji apdraustajam garantuoja teisę į būtinąją medicinos pagalbą, kokią numato ją suteikiančios Europos Sąjungos valstybės teisės aktai.


Patikimas palydovas užsienyje
Kai laikinai esate vienoje iš minėtųjų šalių ir jums prireikia būtinosios medicinos pagalbos, jūs turite kreiptis į valstybinę gydymo įstaigą ir pateikti Europos sveikatos draudimo kortelę. Už papildomas (ar privačias) sveikatos priežiūros paslaugas užsienio šalyse turite sumokėti pats.

Kur gauti kortelę?
Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama visiems apdraustiesiems asmenims, kaip vaikams iki 18-kos metų, aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, pensininkams, invalidams ir kt., taip pat vykstantiems į ES komandiruotes.

Ligonių kasos specialistas, patikrinęs, ar asmuo yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, informuos, kada ir kur ši kortelė bus išduota.

Kortelė yra išduodama Teritorinėje ligonių kasoje, pateikus raštišką prašymą ir pasižadėjimą (blankus galite rasti Kauno teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje www.ktlk.lt ir Valstybinės ligonių kasos svetainėje www.vlk.lt , skyrelyje „Europos Sąjungos aktualijos“). Prašymą galite pateikti asmeniškai ar per įgaliotąjį asmenį paštu, faksu bei elektroniniu paštu.

Kortelė yra išduodama nemokamai ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo datos.

Užpildę prašymą internetu, iš karto turėsite užsakymo numerį, kurį būtina žinoti, atėjus atsiimti kortelės į Kauno teritorinę ligonių kasą (Kauno TLK). Sveikatos draudimo kortelė apdraustiesiems gyventojams yra išduodama Kauno TLK pirmajame aukšte nuo 8 iki 17 val., o penktadieniai iki -15.45 val.

Atsiimant kortelę būtina turėti :
asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybę patvirtinančią kortelę);
vaiko gimimo liudijimą (jei užsakyta vaikui)
įgaliojimą laisvos formos (jei atsiima kitas įgaliotas asmuo)
užpildytus pasižadėjimus (po 2 egz. kiekvienam asmeniui)

Ką daryti praradus kortelę?
Jei pametėte kortelę ar pasikeitė jūsų draudimo statusas (pavyzdžiui, nutraukti darbo santykiai Lietuvoje), apie tai reikia nedelsiant pranešti ligonių kasai.

Pasibaigus kortelės galiojimo laikui, draudžiamojo asmens prašymu kortelė pakeičiama nauja.
Pasikeitus asmens duomenims (pavardė, vardas, gimimo metai, kortelę išdavusios institucijos bei kortelės tapatybės numeriai, galiojimo data), kurie įrašomi į šį dokumentą, nauja kortelė išduodama tik grąžinus senąją.

Praradus galiojančią kortelę arba ją sugadinus, už išduotą naująją kortelę teks mokėti 50 litų. Atvykus pasiimti pakartotinai išduodamos kortelės, reikia pateikti apmokėjimo kvitą.

Kortelė išduodama pagal asmens draudimo laikotarpį, bet ne ilgiau nei 6-riems metams.

Jei, atsitikus nelaimingam įvykiui (kai reikalinga suteikti būtinąją medicininę pagalbą), išvykęs į nurodytas šalis privalomuoju sveikatos draudimu apdraustasis asmuo neturėtų minimos kortelės, gavus tos šalies kompetentingos institucijos prašymą, TLK išduotų sertifikatą, kuris laikinai pakeistų Europos sveikatos draudimo kortelę.

Dėl Europos sveikatos kortelės išdavimo bei papildomos informacijos gyventojai gali kreiptis į teritorines ligonių kasas pagal gyvenamąją vietą. Sėkmės jums.

Taip pat išspausdintas:
Vilkaviškio krašto laikraštis “Santaka”, 2007m. rugpjūčio 9d.
“Marijampolės miesto laikraštis”, 2007 m. rugpjūčio 10 d.
“Rinkos aikštė”, 207 m. rugpjūčio 13 d.
“Lietuvos medicinos kronika”, 2007 m. rugpjūčio 15 d.
“Alio, Raseiniai”, 2007 m. rugpjūčio 17 d. Nr.33
"Suvalkietis", 2007 m. rugpjūčio 25 d. Nr. 25
"Naujienos", 2007 m. rugpjūčio 18 d.
"Gyvenimas", 2007 m. rugpjūčio 18 d. Nr. 65
"Atspindžiai", 2007 m. rugpjūčio 21 d.

Atnaujinta: 2020.08.03

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.