Apklausa

Ar dėvite kaukę koronoviruso pandemijos metu?Apklausos rezultatai
Taip 95.0% (19):
 
Ne 5.0% (1):
 
Man neaktualu 0.0% (0):
 

Jau balsavo: 20

Žinoti sveika

2012.08.17, „Kazlų Rūdos laikraštis“

Kodėl reikalinga Europos sveikatos draudimo kortelė?

Vasara ir ruduo, tai metas, kai atostogaujate, keliaujate ar ruošiatės išvykti mokytis į vieną ar kitą  užsienio valstybę. Pasirūpinkite Europos sveikatos draudimo kortele, kad netikėtai susirgus ar patyrus traumą jums būtų suteikta nemokama būtinoji medicininė pagalba. Apie tai kalbamės su Kauno teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Valinskaite-Barščevičiene.

 

Kokiose šalyse galioja Europos sveikatos draudimo kortelė?

Visų pirma, reikia pasakyti, kad ši kortelė galioja tik asmenims, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvos Respublikoje. Kortele galima pasinaudoti Austrijoje, Airijoje, Vokietijoje,  Belgijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Danijoje, Olandijoje, Suomijoje, Švedijoje, Graikijoje, Estijoje, Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Anglijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Kipre, Maltoje, Vengrijoje, Portugalijoje. Ji taip pat galioja Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Lichtenšteine.

Kokia yra kreipimosi procedūra dėl būtinosios pagalbos svečioje šalyje ?

R. V: Užsienio šalyje pagalba suteikiama atsižvelgiant į tos šalies sveikatos apsaugos sistemos nustatytą tvarką. Būtinosios pagalbos poreikį nustato gydantis gydytojas. Jums turi būti suteikta medicininė pagalba, atsižvelgiant į jūsų numatomą buvimo trukmę šalyje. Tai negali būti priežastimi išvykti iš šalies ankščiau numatyto laiko. Svečioje šalyje kreipiantis į valstybinės įstaigos registratūrą ar ligoninės priimamąjį, būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei Europos sveikatos draudimo kortelę ar ją laikinai pakeičiantį sertifikatą.

Kuriuo atveju gydymo ar kitos paslaugos yra nekompensuojamos?

R. V: Jeigu dėl būtinosios pagalbos kreipsitės į užsienio šalies gydymo įstaigą, kuri nepriklauso valstybinei sveikatos sistemai, gydymo išlaidos jums nebus kompensuojamos. Taip pat nekompensuojamos transportavimo bei kelionės išlaidos, jeigu dėl ligos ar patirtos traumos sudėtingumo jums tektų sugrįžti į Lietuvą.

Pasitaiko atvejų, kai išvykus į užsienį pamirštama išsiimti Europos sveikatos draudimo kortelę. Tuomet, prireikus būtinosios pagalbos, už ją teks susimokėti pačiam. Tačiau dėl netikėtų išlaidų labai liūdėti neverta, nes grįžus į Lietuvą dėl gydymo išlaidų kompensacijos galite kreiptis į teritorinę ligonių kasą.

Priminkite, prašau, skaitytojams, kokiu būdu galima gauti Europos sveikatos draudimo kortelę ir koks jos galiojimo laikas?
R. V: Pagal valstybės nustatytą tvarką Europos sveikatos draudimo kortelė nemokamai turi būti išduodama ne vėliau kaip per 14 d. nuo prašymo pateikimo datos.  Kauno  teritorinėje ligonių kasoje (Aukštaičių g. 10, Kaune ir R. Kriaučiūno  g.2, Marijampolėje) kortelė, esant galimybei, išduodama ir tą pačią dieną.  Tuo tarpu atstovės savivaldybėse Jonavoje, Kaišiadoryse, Kėdainiuose, Prienuose, Raseiniuose, Šakiuose ir Vilkaviškyje korteles išduoda per 14 d. Prašymą galite pateikti asmeniškai ar per įgaliotąjį asmenį paštu, faksu, elektroniniu paštu, internetu. Užpildę prašymą internetu, iš karto turėsite užsakymo numerį, kurį būtina žinoti, atėjus atsiimti kortelės į Kauno teritorinę ligonių kasą. Adresus, darbo laiką ir prašymo formą rasite interneto svetainėje www.ktlk.lt

Kortelės minimalus galiojimo laikas 2 mėn., o maksimalus - 6 m. Pasibaigus kortelės galiojimui, ji pakeičiama nauja.

Ką daryti pametus Europos sveikatos draudimo kortelę?

Praradus galiojančią kortelę arba ją sugadinus, už išduotą naująją kortelę teks mokėti 50 Lt. Atvykę pasiimti pakartotinai išduodamos kortelės, su savimi turėkite apmokėjimo kvitą. Pateikus policijos pažymą apie kortelės vagystę ar praradimą dėl stichinės nelaimės ar kitos nenugalimos jėgos poveikio, nauja kortelė išduodama nemokamai.

Ačiū už pokalbį. Tikiuosi informacija skaitytojams bus naudinga.                                                                                 

 

Taip pat išspausdintas:

„Draugas“, 2012 m. rugpjūčio 18 d. Nr. 61;

„Santaka“, 2012 m.  rugpjūčio 18 d.;

„Alio, Jonava“, 2012 m. rugpjūčio 18 d.;

„Kazlų Rūdos laikraštis“, 2012 m. rugpjūčio 17 d.;

„Marijampolės miesto laikraštis“, 2012 m. rugpjūčio 21 d.;

Miesto laikraštis (Alytus), 2012 m. rugpjūčio 17 d.;

„Kaišiadorių aidai“, 2012 m. rugpjūčio 21 d.;

„Gyvenimas“, 2012 m. rugpjūčio 22 d.;

„Rinkos aikštė“, 2012 m. rugpjūčio 23 d.;

„Atspindžiai“, 2012 m. rugpjūčio 28 d.;

„Naujienos“, 2012 m. spalio  24 d.

„Alio, Raseiniai“, 2012 m.  lapkričio 8 d.;

Atnaujinta: 2013.04.15

X
GYVENTOJŲ APTARNAVIMO VERTINIMO APKLAUSA

Siekdami pagerinti ligonių kasų teikiamų administracinių paslaugų kokybę, prašome atsakyti į vykdomos apklausos klausimus.
Mums labai svarbi Jūsų nuomonė!