Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

2008.11.25, “Naujienos”

Valstybinė ligonių kasa atsako...

Ir telefonais, ir elektroniniu paštu (per interneto svetainę www.vlk.lt) Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, darbuotojai kasdien gauna nemažai klausimų. Pateikiame atsakymus į keletą pastaruoju metu dažniau pasitaikančių, vadinasi, aktualių žmonėms klausimų.

Sūnui sukanka 18 metų, jis mokosi gimnazijoje. Kokius dokumentus reikia atsinešti į teritorinę ligonių kasą dėl sveikatos draudimo?
Teritorinei ligonių kasai reikėtų pateikti moksleivio pažymėjimą ar pažymą iš gimnazijos, patvirtinančią, jog sūnus joje mokosi, bei asmens dokumentą.

Legaliai dirbu Anglijoje. Reikia konsultacijos ir operacijos Lietuvoje. Kokių dokumentų man reikia, kad už gydymą nereikėtų mokėti?
Vienoje Europos Sąjungos valstybėje narėje (šiuo atveju – Anglijoje) dirbantis asmuo, norėdamas gauti planines sveikatos priežiūros paslaugas kitoje valstybėje narėje (Lietuvoje), turėtų pateikti tos valstybės, kurioje teisėtai dirba (Anglijos), kompetentingos įstaigos išduotą E 112 formos pažymą. Ši patvirtina, kad tos šalies (Anglijos) apdraustajam kitoje valstybėje narėje (Lietuvoje) suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas kompensuos pažymą išdavusi valstybė (Anglija).

Girdėjau, kad kiekvienam gyventojui yra skirta suma nemokamai pasitikrinti, pasigydyti dantis. Jei taip, tai kokia tokio tikrinimo tvarka?
Reglamentuota taip, kad pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigai, sudariusiai sutartį su ligonių kasa, mokama nustatyta metinė bazinė kaina už kiekvieną įstaigoje prisirašiusį gyventoją. Už odontologinę priežiūrą mokama taip: už vaikus iki 18 m. – 44,3, o už gyventojus nuo 18 m. – 35,66 litų. Tad apmokėjimas už Jūsų odontologinę priežiūrą atitenka tai įstaigai, kurioje esate prisiregistravęs (poliklinikai, šeimos gydytojo kabinetui ar medicinos centrui). Taip pat primename, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys (išskyrus vaikus ir vyresnius, besimokančius dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, iki jiems sukanka 24 m. ir socialiai remtinus asmenis, kai jie pateikia gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus atitinkamą pažymą) tose įstaigose turi susimokėti už plombines bei kitas odontologines medžiagas ir vienkartines priemones pagal sunaudotą šių medžiagų kiekį ir tuometines kainas.

Pasirinkau operaciją privačioje klinikoje, susimokėjau už visas išlaidas. Esu dirbanti. Ar man priklauso nors dalinė kompensacija kaip socialiai draustam asmeniui, kur tokiu atveju kreiptis?
Šiuo atveju (kai sumokėjote, o operacija atlikta) jokių kompensacijų negalite gauti. Už pacientams suteiktas paslaugas ligonių kasos pagal įstatymą sumoka gydymo įstaigoms (o ne pacientams) sveikatos apsaugos ministro patvirtintomis paslaugų bazinėmis kainomis. Jums pirmiausiai, prieš užsirašant operacijai, reikėjo išsiaiškinti, ar ta privati įstaiga yra sudariusi sutartį su ligonių kasa dėl Jums reikalingos paslaugos, kokios paslaugos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto būtų kompensuojamos, kokią priemoką tektų (jeigu tektų) sumokėti už brangiau kainuojančias medžiagas, procedūras ir kt. Tiek privačiose, tiek viešosiose gydymo įstaigose, sudariusiose sutartį su ligonių kasa, privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas asmuo turi pateikti gydytojo siuntimą šiai paslaugai gauti bei asmens tapatybės kortelę.

Esu Lietuvos pilietis, tačiau dirbu Latvijoje įregistruotoje įmonėje. Tad ir visi mokesčiai mokami Latvijai. Ar galioja mano sveikatos draudimas Lietuvoje?
Kadangi mokesčius mokate Latvijai, šioje šalyje esate draudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu ir turite teisę gauti visas nemokamas gydymo paslaugas, kokias gauna ir kiti šios šalies gyventojai. Tad Latvijoje galite gauti Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse suteikia teisę nemokamai gauti būtinąją medicinos pagalbą tose šalyse galiojančiomis sąlygomis.

Skaitytojams, pacientams primename, kad Valstybinės ligonių kasos prie SAM specialistai informaciją teikia tokiais Vilniaus telefonais:
   dėl endoprotezavimo eilės – 236 41 33 (darbo dienomis nuo 14 iki 16 val.),
   dėl klausos aparatų – 236 41 34,
   dėl akių lęšiukų – 236 41 38,
   dėl vaistų kompensavimo – nemokamu telefonu 8-800 23973 ir 236 41 15 (darbo dienomis nuo 15 iki 17 val.),
   dėl ortopedijos technikos – 236 41 95,
   dėl pažymų išvykstantiems į ES šalis – 236 41 51, 236 41 55.


Taip pat išspausdintas:
“Lietuvos medicinos kronika”, 2008 m. lapkričio 26 d. Nr. 43;
“Rinkos aikštė”, 2008 m lapkričio 26 d;
“Raseinių žinios”, 2008 m. lapkričio 28 d. Nr. 47;
“Kazlų Rūdos kronika”, 2008 m. lapkričio 28 d. Nr. 48;
“Suvalkietis”, 2008 m. lapkričio 29 d;
“Alio, Jonava”, 2008 m. lapkričio 30 d. Nr. 91;
“Draugas”, 2008 m. gruodžio 2 d. Nr. 90;
“Marijampolės miesto laikraštis”, 2008 m. gruodžio 2 d;
“Santaka”, 2008 m.gruodžio 4 d;
“Kėdainių garsas”, 2008 m. gruodžio 10 d.
“Atspindžiai”, 2008 m. gruodžio 12 d.
“Kaišiadorių aidai”, 2008 m. gruodžio 30 d.
“Gyvenimas”, 2008 m. gruodžio 6 d. Nr.96

Atnaujinta: 2020.08.03

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.