VLK pradeda viešai skelbti komisijų sudėtis, kurių nariai dalyvauja perkant medicininius gaminius

Publikavimo data:2014.05.07

Žymės:

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šiol viešai bus skelbiamos visų komisijų, kurių nariai rengia technines specifikacijas vaistams, medicinos pagalbos priemonėms ir kitoms medicinos prekėms įsigyti, sudėtys. Daugumą minėtų komisijų – daugiau kaip 80 procentų –  sudaro visuomenėje žinomi medikai specialistai. Centralizuotai viešojo pirkimo būdu perkami medicininiai gaminiai, kurie yra  pristatomi į gydymo įstaigas.  

 Visais šiais VLK nupirktais gaminiais aprūpinamos šalies gydymo įstaigos. Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad pacientai reikiamas paslaugas gautų ne tik laiku, bet kad jos būtų  kokybiškos, kad jas teikiant būtų naudojami vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, nupirktos pagal kvalifikuotų komisijų parengtas specifikacijas.

Svarbiausia, ko tikimasi iš šios naujovės – didesnio skaidrumo perkant vaistus, medicinos pagalbos priemones  pacientams ir gydymo įstaigoms bei mažinti korupcijos apraiškas. Viešai skelbiant komisijose dalyvaujančių medikų pareigas ir pavardes bus galima išvengti nereikalingų interpretacijų, kurių pasitaiko, kai patys medikai siekia įrodyti, kad VLK nupirko prastus, nekokybiškus gaminius. Tokiais atvejais komisijose dalyvaujantys medikai paprastai pamiršta apie tai, kad būtent jie sudarinėja technines specifikacijas tokiems gaminiams įsigyti bei prisiima atsakomybę.

 Tokių komisijų veikloje dalyvaujantys įvairių sričių medikai specialistai pildo specialias deklaracijas, kuriose nurodo, ar  turi interesų, susijusių su farmacijos kompanijomis, medicinos priemonių tiekėjais, gamintojais ir kitomis medicinine veikla besiverčiančiomis verslo struktūromis. Jei tokių interesų esama, medikai, siekdami išvengti galimo interesų konflikto, privalo nusišalinti nuo bendros komisijos veiklos, o gydymo įstaiga vietoj jų deleguoti kitus atstovus. Taip siekiama užtikrinti, kad konkursui pateikti pasiūlymai būtų vertinami bešališkai, objektyviai.

 Šiose komisijose daugumą sudaro medikai, nes būtent jie geriausiai žino, ko reikia pacientams, kokie vaistai, medicinos pagalbos priemonės jiems labiausiai tinka. Juk būtent medikai specialistai daugiausia domisi naujovėmis, naujausiomis medicinos technologijomis, užsienio šalių patirtimi, keičiasi ja su kolegomis medikais už Lietuvos ribų, dalyvauja įvairiose mokslinėse konferencijose, projektuose. Todėl perkant vaistus, medicinos pagalbos priemones pacientams gydyti labai svarbi jų nuomonė ir jos yra paisoma.

 VLK centralizuotai viešojo pirkimo būdu perka daug medicininių prekių, kuriomis aprūpina gydymo įstaigas. Pavyzdžiui,  kelio ir klubo sąnarių endoprotezus, įvairius vaistus, tirpalus, medicinos pagalbos priemones ir kitas pacientų gydymui gyvybiškai būtinas medicinines prekes.

 Taigi nuo šiol visą informaciją apie specialiųjų komisijų sudėtį bus galima rasti VLK interneto svetainės www.vlk.lt skyriuje „Viešieji pirkimai“.    

Atnaujinta: 2014.05.07

X
GYVENTOJŲ APTARNAVIMO VERTINIMO APKLAUSA

Siekdami pagerinti ligonių kasų teikiamų administracinių paslaugų kokybę, prašome atsakyti į vykdomos apklausos klausimus.
Mums labai svarbi Jūsų nuomonė!