Kauno teritorinė ligonių kasa dalyvavo konferencijoje „Antimikrobinio atsparumo aktualijos šiandien“

Publikavimo data:2016.11.28

Žymės:

 

Mokslinės - praktinės konferencijos metu Kauno teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas – gydytojas Gintaras Kašėta skaitė pranešimą „Antibiotikų, kurie kompensuojami iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, skyrimo Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose vaikams indikacijų ir jų pardavimo (išdavimo) vaistinėse palyginimas“. Pranešėjas, kuris yra ir Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupės narys, pristatė kompensuojamųjų antibiotikų skyrimo vaikams stebėsenos rezultatus Kauno ir Marijampolės apskričių asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Duomenų analizės laikotarpiu (nuo 2015 m. pradžios iki 2016 m. rugsėjo pabaigos) gydytojai mažiausiai skyrė kompensuojamų antibiotikų vaikams, gyvenantiems Kauno mieste ir Kauno rajone. „Lyginant 2016 metus su praėjusiais galima pasidžiaugti, kad šiemet antibiotikų išrašymas Kauno teritorinės ligonių kasos veiklos zonoje esančiose gydymo įstaigose neviršijo teisės aktuose numatytų normatyvų. Pastebėta, kad pacientams mažiau išrašyta antibiotikų Kalvarijos savivaldybėje esančiose gydymo įstaigose“ – pabrėžė Kauno teritorinės ligonių kasos atstovas.

Konferenciją organizavo Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupė  kartu su LSMU MA Šeimos medicinos klinika ir Visuomenės sveikatos fakultetu, Higienos institutu, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru bei Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija. Šio renginio tikslas buvo informuoti klausytojus apie naujoves antimikrobinio atsparumo mažinimo srityje, skatinti ir diegti jas kasdieniniame darbe bei stiprinti įvairių institucijų bendradarbiavimą, sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemas.

Konferencijoje, kuri vyko Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Mokslo akademijos Visuomenės sveikatos fakultete, dalyvavo apie 200  šeimos ir kitų specialybių gydytojų, slaugytojų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bei vaistininkų  ne tik iš Kauno, bet ir Marijampolės bei Panevėžio apskričių.

 


Parengė Veronika Pečkienė
Kauno teritorinės ligonių kasos
vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene

 

Antimikrobinio atsparumo aktualijos šiandien (2016)

 

 

Atnaujinta: 2016.11.28

X
GYVENTOJŲ APTARNAVIMO VERTINIMO APKLAUSA

Siekdami pagerinti ligonių kasų teikiamų administracinių paslaugų kokybę, prašome atsakyti į vykdomos apklausos klausimus.
Mums labai svarbi Jūsų nuomonė!