Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

Žalos atlyginimas

Kaip asmeniui atlyginti privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui padarytą žalą?

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VLK) bei teritorinės ligonių kasos (toliau – TLK), kaip institucijos vykdančios privalomąjį sveikatos draudimą, turi teisę išsiieškoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau - PSDF) biudžetui padarytą žalą iš asmenų, dėl kurių veikos nukentėjusiojo asmens gydymo išlaidos buvo apmokėtos PSDF biudžeto lėšomis. Taip pat turi teisę išsiieškoti žalą PSDF biudžetui iš asmenų, kuriems neteisėtai buvo suteiktos asmens sveikatos priežiūros paslaugos Lietuvos Respublikoje, neteisėtai pasinaudojusių Europos sveikatos draudimo kortele.

Žalos PSDF biudžetui atlyginimą reglamentuoja Civilinio kodekso 6.280 str., Sveikatos draudimo įstatymo 30 str. 1 p., 31 str. 1 p., 15 str. 1 d. 8 p., VLK direktoriaus 2010-07-02 įsakymu Nr. 1K-136 patvirtintas Žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo tvarkos aprašas ir kt. teisės aktai.

Informuojame, kad asmuo bet kuriuo momentu iki vykdomojo dokumento išdavimo turi teisę atlyginti žalą geranoriškai, pervesdamas visą žalos sumą į VLK atsiskaitomąją sąskaitą LT217300010002484333, „Swedbank“, AB, banko kodas 73000 (banko kvite būtina įrašyti „Žala PSDF biudžetui“ ir nurodyti skolininko vardą, pavardę ir žalos sumą) arba, iki vykdomojo dokumento pateikimo antstolių kontorai priverstiniam išieškojimui vykdyti, su VLK ar TLK sudaryti sutartį dėl žalos atlyginimo dalimis (Priedas nr. 1), užpildydamas prašymą (Priedas nr. 2).

Sutartis sudaroma ne ilgesniam kaip penkerių metų laikotarpiui, išskyrus atvejus, kai, žalos sumą paskirsčius penkeriems metams, mėnesinė įmoka viršija minimalaus mėnesinio atlyginimo dydį.

Sutartis sudaroma tik tais atvejais, kai žalos suma yra ne mažesnė kaip 300 eurų. Konkretus žalos atlyginimo terminas nustatomas šalių susitarimu, atsižvelgiant į žalos dydį. Minimali mėnesinės įmokos suma negali būti mažesnė nei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta bazinė socialinė išmoka.

 

Sutartis nesudaroma, jei:

- asmuo, pageidaujantis sudaryti sutartį, anksčiau buvo sudaręs sutartį (ar dėl jo padarytos žalos sutartį buvo sudaręs kitas asmuo) su VLK ar TLK, bet jos neįvykdė;

- asmuo, teismo sprendimu įpareigotas atlyginti žalą per konkretų terminą, jos neatlygina;

- vykdomasis dokumentas yra pateiktas antstolių kontorai priverstiniam išieškojimui vykdyti.

 

Žalos PSDF biudžetui atlyginimo klausimais prašome kreiptis į Kauno teritorinės ligonių kasos specialistus:

Teisės sk. vedėja Evelina Daugėlė, tel. 8-37 32 32 15;

Teisės sk. vyr. specialistė Rasa Bagvilaitė-Raugalienė, tel. 8-37 20 68 23;

Teisės sk. vyr. specialistė Rūta Ostrauskienė, tel. 8-37 20 68 23;

Teisės sk. vyr. specialistė Birutė Brazauskienė, tel. 8-37 20 68 23.

 

1 priedas - Žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo sutarties forma.

2 priedas - Prašymo forma.

 

ŽALOS PSDF BIUDŽETUI  IŠIEŠKOJIMO DĖL FIZINIŲ ASMENŲ VEIKOS 2019-2020 M. LYGINAMOJI ANALINĖ


Atnaujinta: 2021.04.01

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.