Mirusiojo kompensacija už dantų protezavimą grąžinta paveldėtojai

Publikavimo data:2015.06.05

Žymės:

Nemažai Lietuvos gyventojų, apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu, naudojasi dantų protezavimo paslaugomis: pagal nustatytą tvarką protezavimo išlaidas kompensuoja valstybė iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto (PSDF) lėšų. Tačiau kas nutinka tuomet, jeigu žmogus susiprotezuoja dantis už savo pinigus ir, nesulaukęs kompensacijos, miršta?

 

Dantis suprotezavo už savo pinigus

Kaunietis Zenonas (vardas pakeistas) užsirašė į eilę dantų protezavimo paslaugoms. Kauno teritorinėje ligonių kasoje (TLK) sužinojo, kad laukiančiųjų sąrašas yra nemažas ir savo eilės jam teks laukti apie trejus metus.

Todėl pilietis nutarė taip ilgai nelaukti: kreipėsi į odontologijos kliniką dėl dantų protezavimo paslaugų, už kurias susimokėjo pats savo lėšomis. Gavęs sąskaitą už atliktus darbus, jis atvyko į Kauno TLK, kur Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistei pateikė prašymą kompensuoti dantų protezavimo išlaidas.

Ligonių kasos darbuotoja paaiškino, kad kompensacija bus išmokėta tuomet, kai p. Zenonas įgis teisę protezuotis dantis. Tai yra gavus apie tai parnešimą, pinigai bus pervesti į jo nurodytą asmeninę sąskaitą. Kompensacijos suma siekė 335,09 Eur. (1157 Lt.)

 

Kompensacijos nesulaukė

Deja, atsitiko taip, kad po pusmečio Zenonas pasijuto blogai ir buvo paguldytas į ligoninę išsamiems tyrimams. Netrukus pacientui diagnozuota užleista storosios žarnos vėžio susirgimo stadija ir, pasiligojęs dar kelis mėnesius, mirė.

Įgijus teisę gauti kompensaciją, Kauno TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai gyventojų registre rado informaciją, kad šis asmuo yra miręs. Tačiau, pastebėjus, kad niekas iš giminių ar artimųjų nesikreipė dėl dantų protezavimo išlaidų  kompensacijos, darbuotojai nutarė patys pasirūpinti ir surasti mirusiojo paveldėtojus, kad galėtų jiems išmokėti priklausiančią piniginę kompensaciją už Zenonui atliktas dantų protezavimo paslaugas.

 

Surado mirusiojo paveldėtojus

Kauno TLK, pagal mirusiojo asmens registruotą gyvenamąją vietą, kreipėsi į notaro biurą: pateikė pažymą, kurioje nurodė priskaičiuotą sumą - kompensaciją už dantų protezavimo paslaugas ir, apie tai prašoma, kuo skubiau informuoti paveldėtojus.

Remiantis šiuo raštu, notaras informavo Zenono paveldėtoją - dukrą, kuri netrukus kreipėsi į Kauno teritorinę ligonių kasą ir, pateikus reikalingus paveldėjimo dokumentus, jai buvo išmokėta kompensacijos suma.

„Tokais atvejais, kai sužinojus apie paciento mirtį, niekas nesikreipia iš artimųjų, mes patys savo iniciatyva ieškome tikrųjų paveldėtojų, kuriems grąžiname priklausiančius pagal įstatymą pinigus“, - teigia Kauno TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjas Kazimieras Varžgalis.

 

Dukters padėka

„Dėkoju Kauno TLK darbuotojams už rūpestį ir neabejingumą, kad rado mane ir grąžino tėvui priklausiančią kompensaciją. Net ir nežinojau apie tai, kad tėvas yra užsiregistravęs dantų protezavimo paslaugoms ir, kad už jas jau sumokėjęs“, - kalbėjo Regina.

K. Varžgalis pataria žmonėms, kurie naudojasi dantų protezavimo paslaugomis ir turi teisę  gauti kompensaciją, būtinai apie tai informuoti savo artimuosius.

„Tuomet įvykus nelaimei ar staigiai mirus, paveldėtojai žinotų, kad yra dar neišmokėta kompensacija už dantų protezavimą ir į ligonių kasą kreiptųsi patys. Mums nereikėtų ieškoti paveldėtojų, todėl pinigų grąžinimas užtrūktų kur kas trumpiau“, - sako K. Varžgalis.

 

Atnaujinta: 2015.06.05