Ligonių kasos atstovai susitiko su sergančiųjų cukriniu diabetu bendrija „Aronija“

Publikavimo data:2017.03.24

Žymės:

Kauno teritorinės ligonių kasos (Kauno TLK) atstovai dalyvavo susitikime su sergančiųjų cukriniu diabetu bendrijos „Aronija“ pacientais.

 

Kauno teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduoja Rasa Valinskaitė – Barščevičienė pateikė informaciją apie vaistų skyrimo, išrašymo tvarką, jų išlaidų kompensavimą, aptarė slaugos paslaugas, teikiamas sergantiems diabetu, taip pat informavo apie aktualius teisės aktų pakeitimus.

„Nuo praeitų metų liepos mėnesio 12 d. pacientams reikalingus vienkartinius švirkštus, diagnostines juosteles gali išrašyti ne tik šeimos gydytojas, bet ir bendrosios praktikos, bendruomenės slaugytojai, bei slaugytojas diabetologas“, - sakė Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Vyko aktyvi diskusija apie medicininę reabilitaciją, susirinkusieji išreiškė nuoskaudą, kad ja pasinaudoti beveik neįmanoma. „Negalima teigti – „man priklauso medicininė reabilitacija“, nes tai nusprendžia ne pacientas, ne teritorinė ligonių kasa, o tik gydantis gydytojas. Tik jis, vadovaudamasis medicininės reabilitacijos gydytojo išvadomis, gali nuspręsti, ar jums reikalinga medicininė reabilitacija, ar ši paslauga įtakos sveikatos būklės pagerėjimą ir priimti sprendimą dėl reabilitacijos tikslingumo“ - aiškino R. Valinskaitė - Barščevičienė.

Pasak jos, pirmas reabilitacijos etapas gydytojo gali būti skiriamas pacientui ūmiuoju jo ligos laikotarpiu. Šeimos gydytojas ligonį siunčia tik pakartotinei, palaikomajai ir ambulatorinei reabilitacijai. Beje, ligonių kasos funkcija - patikrinti, ar pacientas yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, ar einamaisiais metais dėl tos pačios ligos nesinaudojo medicinine reabilitacija, bei patvirtinti ar paslauga bus apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Pašnekovė susirinkusius supažindino ir su tomis paslaugomis, kurios teikiamos tik sergantiems cukriniu diabetu, t.y. konsultavimo paslaugos, gydomasis pedikiūras, diabetinės pėdos priežiūra ir kt.

Pacientams buvo pristatyti ir išdalinti Valstybinės ligonių kasos pagaminti lankstinukai „Ar žinote, ką garantuoja privalomasis sveikatos draudimas ?“,“Ką reikia žinoti apie kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones“ bei spalvoti atvirlaiškiai, kviečiantys aktyviau pasinaudoti prevencinėmis sveikatos programomis.

Aronija 2017

Aronija 2017

Aronija 2017

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Veronika Pečkienė

Kauno teritorinės ligonių kasos vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene

Tel. (8 37) 207 759

El. paštas veronika.peckiene@vlk.lt


Atnaujinta: 2017.03.28

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.