Apklausa

Ar pasinaudojote Europos sveikatos draudimo kortele?Apklausos rezultatai
Taip 22.2% (16):
 
Ne 61.1% (44):
 
Apie ją nežinau 16.7% (12):
 

Jau balsavo: 72

Kauno TLK susitiko su Rumšiškių bendruomene

Publikavimo data:2017.11.20

 

Neseniai įvyko Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovų susitikimas su Rumšiškių trečiojo amžiaus universiteto klausytojais. Jį organizavo Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

 

Kauno TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Valinskaitė- Barščevičienė trečiojo amžiaus universiteto klausytojams perskaitė pranešimą „Ką reikėtų žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą?“. Pranešėja informavo, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) nemokamai teikiamos gydymo, slaugos paslaugos, kompensuojami vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, medicininė reabilitacija; jie gali pasitikrinti pagal prevencines sveikatos programas ir kt. Tuo tarpu neapsidraudę PSD Lietuvoje gyvenantys žmonės už medicinos paslaugas, išskyrus būtinąją pagalbą, turi mokėti patys.

 

Reikalingas siuntimas

Susitikimo metu pristatytos pirminio, antrinio ir tretinio lygio gydymo paslaugos, jų teikimo tvarka apdraustiems PSD. Pranešėja pažymėjo, kad pirminio lygio paslaugas teikia pirminės sveikatos priežiūros centrai. Gavus šeimos gydytojo siuntimą, reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą, teikiančią antrojo lygio gydymo paslaugas. Tačiau siuntimą šeimos gydytojas išduoda ne paciento pageidavimu, o gydytojui norint pasitarti su kitu gydytoju specialistu dėl ligos diagnozės bei tolimesnio gydymo.

Gydytojų specialistų trečiojo lygio konsultacijos bei stacionaro paslaugos teikiamos universiteto ligoninėse – Kauno klinikose, Santaros klinikose, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

„Norėčiau pabrėžti, kad sanatorinis gydymas, kaip ligų prevencija, skiriamas tik vaikams, o medicininė reabilitacija – ir vaikams, ir suaugusiems. Slaugos ligoninėje pacientas per kalendorinius metus gali išbūti 120 dienų, kai už slaugos paslaugas apmoka ligonių kasos.

Jei slaugos ligoninėje pageidaujama būti ilgiau nei 4 mėnesius, už tolimesnį laikotarpį tektų susimokėti patiems“, – teigė R. Valinskaitė - Barščevičienė.

Pasak jos, žmogus gali pasinaudoti ir tarpvalstybine sveikatos priežiūra, t. y. pasirinkti gydymo įstaigą, esančią kitose ES šalyse narėse. Tačiau už gydymą susimoka pats, o kompensaciją gauna tokią, kiek paslauga kainuoja Lietuvoje.

 

Už ką susimokėti

„Dažnai konsultuojant pacientus telefonu ar atvykusius į ligonių kasą, išgirstame klausimą „ar aš turėjau mokėti už atliktą tyrimą ar gydymo paslaugą?“. Svarbu žinoti, kad be siuntimo vykstama tik pas šeimos gydytoją ir dermatovenerologą. Reikalui esant šeimos gydytojas, išrašęs siuntimą, siunčia pacientą pas antrinio lygio gydytoją specialistą. Tačiau pas jį kreipiantis be siuntimo, jums tektų susimokėti pačiam“, – aiškino specialistė.

Reikia susimokėti ir už papildomas paslaugas (kurių gydytojas neskiria), ar norint gauti gydymo paslaugą greičiau nelaukiant eilėje.

Pasak pranešėjos, pacientams, apdraustiems PSD (išskyrus vaikus, asmenis besimokančius 24 m. ir socialiai remtinus asmenis), yra  nemokamas danties ėduonies gydymas, dantų rovimas ir kitos odontologo paslaugos, kurių mastą nustato sveikatos apsaugos ministro įstatymas, tačiau už vaistus, plombas tenka mokėti; nemokama už darbą, bet tik toje gydymo įstaigoje prie kurios žmogus yra prisirašęs.

 

Protezavimui svarbūs terminai

Dantų protezavimas kompensuojamas asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius (jis gali ir dirbti), nedarbingiems ar iš dalies darbingiems, taip pat vaikams. Gydymo įstaiga, kurioje pacientas yra prisirašęs, išduos išrašą iš medicininių dokumentų, dėl kokių problemų galima teikti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas. Prašymus įstaigos pateikia TLK, kuri sudaro tęstinius sąrašus.

„Žmogus, gavęs pažymą, kad atėjo eilė protezuoti dantis, turi per tris mėnesius kreiptis į dantų protezavimo paslaugas teikiančią gydymo įstaigą. Labai svarbu laiku užsiregistruoti gydymo įstaigoje. O suprotezuoti dantis suspėkite per tris metus. Jei žmogus miršta, dantų protezavimo kompensuojamą sumą gauna paveldėtojas“, – atsakė į klausytojų klausimus R. Valinskaitė - Barščevičienė.

 

Dalyvių lūkesčiai pasiteisino

„Pranešimas buvo aktualus ir naudingas Rumšiškių trečiojo amžiaus universiteto „Tau“ klausytojams. Ši tikslinė vyresniojo ir pensinio amžiaus grupė dažnai paklysta šiuolaikinių portalų informacijos srautuose. Tad svarbu, kad pranešėja tiksliai ir profesionaliai pateikė žmonėms naudingas žinias. Susirinkusieji diskutavo, aiškinosi savo problemas“, – pastebėjo Kaišiadorių savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Vidita Jonaitė.

 Susitikimo metu buvo dalinami Valstybinės ligonių kasos išleisti lankstinukai: „Ar žinote, ką garantuoja Europos sveikatos draudimo kortelė?“, „Ar žinote, ką garantuoja privalomasis sveikatos draudimas?“, „Prevencinės programos: galimybė užkirsti ligai kelią“, „Ką reikia žinoti apie kompensuojamus vaistus ir medicinos pagalbos priemones“ , „Ką svarbu žinoti apie medicininę reabilitaciją?“ bei skrajutės „Pagalba sau“.

Pirmasis Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuro organizuotas susitikimas su Kauno TLK atstovais pateisino trečiojo amžiaus universiteto klausytojų lūkesčius: jie sužinojo nemažai svarbios informacijos, išgirdo atsakymus į jiems aktualius klausimus apie nemokamas ir mokamas gydymo paslaugas, dantų protezavimą ir kt.

 


Parengė Veronika Pečkienė
Kauno teritorinės ligonių kasos
vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene

 

Kauno TLK nuotraukos

Rumšiškės 2017

Kauno TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Valinskaitė - Barščevičienė skaito pranešimą „Ką reikėtų žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą“

 

 

Rumšiškės 2017

Kauno TLK atstovė atsako į klausytojų klausimus.

 

Rumšiškės 2017

Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai susitikimo metu.

 

Atnaujinta: 2017.12.12

Atkurtai Lietuvai 100 metų

Eiti į elektroninių valdžios vartų puslapį


elektroninių dokumentų pristatymo sistema

Eiti į draudžiamojo puslapį

Vaistų, medicinos pagalbos priemonių kainos

Vaistų paieaka

PASIŪLYMAI

KAUNO TERITORINEI LIGONIŲ KASAI

esveikata

lncp

E teismas

Kauno VSB

Marijampolės VSB