Kauno TLK padėjo išsiaiškinti, kiek mokėti už būtinąją pagalbą Prancūzijoje

Publikavimo data:2015.12.21

Žymės:

Darbo reikalais išvykęs į Prancūziją p. Kęstutis turėjo kreiptis į ligoninę dėl ūmaus alkūnės sąnario uždegimo, lydimo aukštos temperatūros. Provins miesto ligoninėje „Centre Hospitalier Leon Binet“ medikai jį gydė dvi dienas.

Kaip papasakojo į Kauno teritorinę ligonių kasą (TLK) atvykęs p. Kęstutis, ligoninėje jis pateikė Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), o išvykstant jam buvo pateikta 195,09 eurų sąskaita, kurią jis apmokėjo dar būdamas Prancūzijoje. Pasak jo, šioje sąskaitoje buvo nurodyta, kad sumokėta suma – paciento priemoka, o likusi suma – už suteiktą būtinąją medicinos pagalbą bus pateikta apmokėti įstaigai, administruojančiai valstybinį sveikatos draudimą.

Tokia paslaugų apmokėjimo tvarka galioja apdraustiesiems Prancūzijoje valstybiniu sveikatos draudimu. Europos Sąjungos (ES) teisės aktuose nurodyta, kad asmenims, pateikusiems dokumentą, patvirtinantį jo sveikatos draudimą kitoje ES šalyje, būtinoji medicinos pagalba teikiama ir apmokama ta pačia tvarka, kaip ir šalies, į kurią asmuo laikinai atvykęs, apdraustiesiems.

Tačiau grįžęs į Lietuvą p. Kęstutis iš ligoninės gavo dar vieną sąskaitą. Joje buvo nurodyta, kad jis turi sumokėti dar 780,38 eurų.

Kauno TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Stančauskienė, išklausiusi p. Kęstučio pasakojimą, raštu kreipėsi į Provins miesto ligoninę ir į Prancūzijos kompetentingą įstaigą, administruojančią valstybinį sveikatos draudimą. Ji informavo, kad pacientas paslaugų teikimo metu buvo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje ir ligoninėje pateikė tai patvirtinantį dokumentą – ESDK. A. Stančauskienė taip pat išsiuntė sertifikatą, laikinai pakeičiantį ESDK, kuriuo dar kartą patvirtino p. Kęstučio sveikatos draudimą būtinosios pagalbos teikimo Prancūzijoje metu.

Praėjus keletui mėnesių, Kauno TLK gavo Prancūzijos kompetentingos įstaigos atsakymą, kad 780,38 eurų sąskaita už p. Kęstučiui suteiktą būtinąją medicinos pagalbą nustatyta tvarka bus pateikta apmokėti Valstybinei ligonių kasai.

Taigi, Kauno TLK darbuotojos pastangų dėka išsiaiškinta, kad p. Kęstučiui, Lietuvoje apdraustam PSD, nereikėjo mokėti už Prancūzijoje suteiktą būtinąją medicinos pagalbą, o tik priemoką – tokią pat, kokią moka Prancūzijoje valstybės nustatytu sveikatos draudimu apdrausti asmenys.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Veronika Pečkienė

Kauno teritorinės ligonių kasos vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene

Tel. (8 37) 207 759

El. paštas veronika.peckiene@vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

 

Atnaujinta: 2015.12.21