Akcijoje „Be šešėlio“ dalyvavo ir Kauno teritorinė ligonių kasa

Publikavimo data:2018.05.29

Žymės:

 

Gegužės 21 dieną, pirmadienį, Vilniuje, Kudirkos aikštėje startavo tradicinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Prie rengėjų prisijungė Valstybinė ligonių kasa ir teritorinės ligonių kasos, ragindamos visos Lietuvos gyventojus atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir kiekvienam jos piliečiui.

 

Iniciatyvą globojanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuvos žmonėms reikia atsakingo ir skaidraus verslo. Kiekvienas galime prisidėti, kad šalyje mažėtų šešėlis, todėl turime vienyti jėgas ir, susidūrę su neteisėta veikla, reaguoti.

Šešėlis - tai slepiama ekonominė veikla, kai bandoma išvengti mokesčių, socialinio draudimo įmokų, administracinių procedūrų, veiklos vykdymo pagal nustatytą tvarką.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2017 metais nesumokėtų mokesčių suma siekė net 198 mln. eurų. 

Šia akcija norima priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – tai nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą. Piliečių sumokami mokesčiai skiriami Lietuvos gyventojų gerovei: pensijoms, ligos, motinystės, bedarbio ir kitoms socialinės paramos išmokoms, sveikatos apsaugai, švietimui, mokslui, krašto, priešgaisrinei apsaugai, policijai ir kt.

 

Kvietė būti neabejingu korupcijos apraiškai

Kauno teritorinės ligonių kasos atstovė Gyventojų aptarnavimo skyriaus laukimo salėje kalbino apsilankiusius gyventojus, dalino akcijos rengėjų informacinius lankstinukus „Neleisk šešėliui augti“; primintas ir Valstybinės mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefono numeris 1882 bei mobilioji programėlė „Pranešk“.

„Džiugu, kad valstybinės ir privačios įmonės pamažu „lipa“ iš šešėlinės ekonomikos, ir matomi teigiami pokyčiai valstybėje“ – nuomonę apie korupciją išsakė jaunas verslininkas.

„Mokėdama už prekę ar paslaugą visada reikalauju atsiskaitymo kvito, nors mažose degalinėse, grožio salonuose jį gaunu retai. Ir savo vaikus mokau užsimokėjus paprašyti atsiskaitymo dokumento“ - kalbėjo jauna mama.

„Manome, tai reikalinga ir prasminga akcija. Gal jaunimas bus išmintingesnis, neslėps mokesčių ir pensijos ateityje bus didesnės.  Dabar ir iš dviejų pensijų pragyventi sunku“ - guodėsi kauniečių pensininkų pora.

Kauno teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus laukimo salėje per savaitę išplatinta 250 vnt. lankstinukų. Malonu, kad 98 proc. lankytojų įvertino akcijos svarbą, siekiant geresnio gyvenimo demokratinėje šalyje.

 

Be šešėlio
jaunas verslininkas džiaugėsi teigiamais pokyčiais valstybėje

 

Be šešėlio
jauna mama visada reikalauja atsiskaitymo kvito ir to paties moko savo vaikus

 

Kauno TLK nuotraukos


Parengė Veronika Pečkienė
Kauno teritorinės ligonių kasos
vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene

 

Atnaujinta: 2018.05.29