Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

Ką turi žinoti laikinai pasisvečiuoti į Europos sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ir Šveicariją (toliau – ES šalys) išvykstantys asmenys?

Kiekvienas asmuo, išvykdamas laikinai pasisvečiuoti į kitą ES šalį, turi pasirūpinti savo sveikatos draudimu, kad nekiltų problemų dėl kitoje ES šalyje suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų apmokėjimo.

Lietuvos Respublikai įstojus į Europos Sąjungą, Lietuvoje įsigaliojo Europos Sąjungos socialinės apsaugos koordinavimo nuostatos, kuriomis vadovaujantis, gyvenamojoje šalyje sveikatos draudimu apdraustas asmuo, laikinai išvykdamas į kitą ES šalį, gyvenamosios šalies kompetentingoje įstaigoje turi pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę.

Atnaujinta: 2020.03.16

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.