Kokios paslaugos suteikiamos pateikus kortelę?

Besikreipiantiems į kitos ES šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigas asmenims turi būti suteikiamos visos tuo metu reikalingos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (būtinosios medicinos pagalbos paslaugos). Europos sveikatos draudimo kortelė padeda išspręsti suteiktų paslaugų apmokėjimo klausimą.

Pateikus ES šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigai kortelę, sąskaitą už suteiktas gydymo paslaugas apmoka Valstybinė ligonių kasa. Reikia įsidėmėti, kad šis apmokėjimas taikomas tik mokant už  valstybinei sveikatos sistemai priklausančiose gydymo įstaigose suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, taip pat pažymėtina, kad Lietuvos Respublikoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys turi teisę gauti tas pačias paslaugas už tokią pat kainą ir ta pačia tvarka kaip ir ES šalies, kurioje lankosi, gyventojai – tai reiškia, jeigu šalyje yra paciento priemokos, apdraustasis jas sumoka pats ir šios išlaidos nekompensuojamos, kai kuriose šalyse pacientas turi sumokėti už suteiktas paslaugas ir vėliau kreiptis į kompetentingą įstaigą dėl išlaidų kompensavimo. Išsamesnė informacija apie būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo tvarką kitose ES šalyse pateikta Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje – spauskite čia.

Atnaujinta: 2020.03.16

X
GYVENTOJŲ APTARNAVIMO VERTINIMO APKLAUSA

Siekdami pagerinti ligonių kasų teikiamų administracinių paslaugų kokybę, prašome atsakyti į vykdomos apklausos klausimus.
Mums labai svarbi Jūsų nuomonė!