Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 64.4% (47):
 
Ne 27.4% (20):
 
Man neaktualu 8.2% (6):
 

Jau balsavo: 73

Žinoti sveika

„Brexit“: ką reikia žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą?

 

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad, 2020 m. sausio 31 d. Jungtinei Karalystei (toliau – JK) pasitraukus iš Europos Sąjungos, ES valstybių ir JK pasirašytą susitarimą, kuriuo apibrėžiami ES valstybių ir JK santykiai pereinamuoju laikotarpiu (kuris truks nuo 2020 m. vasario 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d.), JK taikys socialinės apsaugos sistemas koordinuojančių reglamentų nuostatas, kurios galioja ir dabar.

Taigi, mūsų apdraustieji, viešėdami JK, galės naudotis Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK), turės teisę į dokumentą S1, jei persikels gyventi į JK. Taip pat turės teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos išlaidų kompensaciją. JK apdraustiesiems taip pat išsaugomos visos Reglamentuose nustatytos garantijos.

Pagal šias nuostatas Lietuvos piliečiai JK ir JK piliečiai Lietuvoje turės teisę į būtinąją pagalbą. Ši pagalba (kaip ir iki šiol) galės būti suteikta Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) turintiems žmonėms. Taip pat į JK persikėlę gyventi Lietuvos apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu, pavyzdžiui, pensininkai, turės teisę į sveikatos priežiūrą tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir JK piliečiai. Tuo tarpu į Lietuvą persikėlę gyventi JK apdraustieji turės teisę į kompensuojamą sveikatos priežiūrą Lietuvoje.

 

Ką žinoti JK gyvenantiems lietuviams?

JK pasitraukus iš ES, ten gyvenantys Lietuvos apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu, persikėlę gyventi į JK iki pereinamojo laikotarpio pabaigos, ir toliau galės gauti sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

 

Kas bus, jei „Brexit“ dieną gydysitės JK ligoninėje?

Jeigu JK išstojimo dieną – 2020 m. sausio 31-ąją – Lietuvos apdraustasis privalomuoju sveikatos draudimu gaus būtinosios pagalbos paslaugas JK ligoninėje, jos bus kompensuotos iki paciento išrašymo iš ligoninės dienos. Už paciento gydymą JK ligoninėje sumokės VLK.

 

Ką žinoti iš JK planuojantiems grįžti į Lietuvą?

Iš JK į Lietuvą gyventi grįžę Lietuvos piliečiai turės deklaruoti gyvenamąją vietą, vėl tapti nuolatiniais Lietuvos Respublikos gyventojais ir dalyvauti privalomojo sveikatos draudimo sistemoje. Tai reiškia, kad jie privalės mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas arba, jei priklausys įstatymu nustatytai socialiai pažeidžiamų asmenų grupei, jie bus draudžiami valstybės lėšomis.

 

Ką žinoti Lietuvoje gyvenantiems JK piliečiams?

Lietuvoje gyvenantys ar viešintys JK piliečiai iki pereinamojo laikotarpio pabaigos galės gauti sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamas PSDF lėšomis.

Taigi, Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojantys JK piliečiai visą pereinamąjį laikotarpį (nuo 2020 m. vasario 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d.) turės galimybę gauti būtinąją medicinos pagalbą su ESDK.

Britams, kurie gyvena Lietuvoje su ES piliečių pažymomis ir jau yra įgiję teisę į Lietuvos privalomąjį sveikatos draudimą, bus sudarytos galimybės toliau dalyvauti privalomojo sveikatos draudimo sistemoje. Siekiama, kad jie neliktų be socialinės apsaugos. Tai reiškia, kad jei britas dirba ir socialinio draudimo įmokas moka Lietuvoje, jo teisė į sveikatos priežiūrą nesikeis. Jis ir toliau bus apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje ir naudosis visomis jo teikiamomis garantijomis.

 

Specialus leidinys „BREXIT: ką reikia žinoti? Aktuali informacija svarbiausiais klausimais“.

 

Rūpimus klausimus ligonių kasoms galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio: +370 5 232 2222.

 

 

Atnaujinta: 2021.01.25

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.