Apklausa

Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę teritorinė ligonių kasa Lietuvos gyventojams gali atsiųsti registruotu laišku?Apklausos rezultatai
Taip 39.0% (112):
 
Ne 57.8% (166):
 
Man neaktualu 3.1% (9):
 

Jau balsavo: 287

Žinoti sveika

Gyventojams

KAUNO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
GYVAI GYVENTOJUS APTARNAUJA SU APRIBOJIMAIS

Kauno teritorinės ligonių kasos veiklos zonai priklausančių savivaldybių gyventojai gyvai aptarnaujami nustatytomis darbo dienomis (informaciją rasite žemiau).

Kauno m., Kauno r. ir Marijampolės sav. gyventojai gyvai aptarnaujami kiekvieną darbo dieną įprastu darbo laiku.

Gyventojų aptarnavimo skyriuje klientai aptarnaujami atsižvelgiant į visus šiuo metu galiojančius reikalavimus dėl darbuotojų ir lankytojų saugumo užtikrinimo. Atkreipiamas dėmesys, kad lankantis gyventojų aptarnavimo skyriuje svarbu laikytis saugumo taisyklių – klientai privalo dėvėti veido kaukes arba kitas apsaugines priemones, laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito. Taip pat būtina paisyti asmens higienos principų – dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Darbuotojai matuos atvykusiųjų temperatūrą. Rizikos grupei priklausantys asmenys raginami gerai pasvarstyti ar šiuo metu, kol virusas dar nenugalėtas, verta eiti į ligonių kasą.

 

Kauno teritorinėje ligonių kasoje bus aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravę gyventojai.

REGISTRUOTIS INTERNETU

 

Registruotis taip pat galima paskambinus telefonais (8 349) 54 547 ir (8 347) 57 507.

 

RASEINIŲ R. SAV. GYVENTOJŲ DĖMESIUI

 Atsižvelgiant į Raseinių r. sav. gyventojų sergamumo COVID-19 rodiklius, nuo 2020-09-23 Kauno teritorinės ligonių kasos darbuotoja dirba nuotoliniu būdu. Prašome kreiptis telefonu Nr. (8 428) 57 863 arba elektroniniu paštu Dzineta.Bystautiene@vlk.lt

 KAIŠIADORIŲ R. SAV. GYVENTOJŲ DĖMESIUI

Atsižvelgiant į Kaišiadorių r. sav. gyventojų sergamumo COVID-19 rodiklius, nuo 2020-10-22 Kauno teritorinės ligonių kasos darbuotoja iš dalies dirba nuotoliniu būdu. Antradieniais ir trečiadieniais iš anksto užsiregistravę gyventojai aptarnaujami gyvai. Pasinaudokite aukščiau esančia nuoroda „Registruotis internetu“. Kitomis darbo dienomis jums aktualiais klausimais galite kreiptis telefonu Nr. (8 346) 51 277 ir/ar elektroniniu paštu Aldona.Mitkuviene@vlk.lt

JONAVOS R. SAV. GYVENTOJŲ DĖMESIUI

Atsižvelgiant į Jonavos r. sav. gyventojų sergamumo COVID-19 rodiklius, nuo 2020-10-22 Kauno teritorinės ligonių kasos darbuotoja iš dalies dirba nuotoliniu būdu. Antradieniais ir trečiadieniais iš anksto užsiregistravę gyventojai aptarnaujami gyvai. Pasinaudokite aukščiau esančia nuoroda „Registruotis internetu“. Kitomis darbo dienomis jums aktualiais klausimais galite kreiptis telefonu Nr. (8 349) 54 547 ir/ar elektroniniu paštu Jurate.Vilkeliene@vlk.lt

ŠAKIŲ R. SAV. GYVENTOJŲ DĖMESIUI

Atsižvelgiant į Šakių r. sav. gyventojų sergamumo COVID-19 rodiklius, nuo 2020-10-22 Kauno teritorinės ligonių kasos darbuotoja iš dalies dirba nuotoliniu būdu. Antradieniais iš anksto užsiregistravę gyventojai aptarnaujami gyvai. Pasinaudokite aukščiau esančia nuoroda „Registruotis internetu“. Kitomis darbo dienomis jums aktualiais klausimais galite kreiptis telefonu Nr. (8 345) 60 005 ir/ar elektroniniu paštu Vanda.Liubiniene@vlk.lt

KĖDAINIŲ R. SAV. GYVENTOJŲ DĖMESIUI

Atsižvelgiant į Kėdainių r. sav. gyventojų sergamumo COVID-19 rodiklius, nuo 2020-10-26 Kauno teritorinės ligonių kasos darbuotoja iš dalies dirbs nuotoliniu būdu. Antradieniais ir trečiadieniais iš anksto užsiregistravę gyventojai bus aptarnaujami gyvai. Pasinaudokite aukščiau esančia nuoroda „Registruotis internetu“. Kitomis darbo dienomis jums aktualiais klausimais galite kreiptis telefonu Nr. (8 347) 57 507 ir/ar elektroniniu paštu Vijoleta.Gabriuniene@vlk.lt

VILKAVIŠKIO R. SAV. GYVENTOJŲ DĖMESIUI

Informuojame, kad Kauno teritorinės ligonių kasos darbuotoja persikelia į patalpas, esančias Vilkaviškio PSPC, P. Jašinsko g. 2 (senasis poliklinikos pastatas, II aukštas), Vilkaviškyje. Dėl persikėlimo darbų darbuotoja spalio 26, 27 ir 28 dienomis dirbs nuotoliniu būdu. Prašome skambinti telefonu Nr. (8 342) 51 109 ir/ar rašyti elektroniniu paštu Neringa.Vaitunaitiene@vlk.lt

Iš anksto užsiregistravę gyventojai gyvai bus aptarnaujami spalio 29 d. (ketvirtadienį) naujose patalpose. Pasinaudokite aukščiau esančia nuoroda „Registruotis internetu“.

Informaciją, kokiu būdu, atsižvelgiant į Vilkaviškio r. sav. gyventojų sergamumo COVID-19 rodiklius, Kauno TLK darbuotoja aptarnaus gyventojus nuo spalio 30 d., pateiksime 2020-10-29.

 

Vis dėlto, atsižvelgiant į situaciją šalyje, ligonių kasos rekomenduoja gyventojams ir toliau rinktis elektronines paslaugas ir atvykti tik tuomet, kai tai yra būtina. Labai daug su sveikata bei privalomuoju sveikatos draudimu susijusių klausimų ar problemų galima išsiaiškinti bei išspręsti net neišeinant iš namų – internetu arba telefonu. Ligonių kasos primena, kad VLK tinklalapyje galima rasti šias siūlomas internetines paslaugas:

○  pasitikrinti, ar esate draustas privalomuoju sveikatos draudimu;

○  sužinoti, kiek kainavo gydymas ir vaistai;

○  užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK);

○  pasitikrinti eiles gydymo įstaigose;

○  peržiūrėti ortopedijos įmonių sąrašus ir ortopedijos priemonių katalogus;

○  pasitikrinti savo vietą sąnarių endoprotezų, ortopedijos priemonių ir dantų protezavimo laukimo eilėse.

Daugiau apie VLK paslaugas internetu – https://bit.ly/2VVtT9r 

Visiems, kuriems kyla su privalomuoju sveikatos draudimu susijusių klausimų, atsakymą visada padės rasti ligonių kasos specialistai. Darbo valandomis skambinti jiems kviečiama telefonu  (8 5) 232 2222. Elektroninį laišką galima siųsti adresu info@vlk.lt.

Statistika rodo, jog ligonių kasos Lietuvoje kasmet vidutiniškai atsako į daugiau nei pusę milijono užklausų arba į specialistus kreipiasi kas šeštas šalies gyventojas: telefonu, el. paštu bei gyvai. Dažniausiai teiraujamasi apie ESDK, eiles gydymo įstaigose, kompensuojamą gydymą bei reabilitaciją, dantų protezavimą bei kt.

 


Asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa

 


Kur kreiptis? Gyventojų aptarnavimo kontaktai, darbo laikas

 


Kur kreiptis pacientams, kai šeimos gydytojas nedirba

Pirminę psichinę pagalbą, prisirašiusiems prie PAASP įstaigų gyventojams, teikiančių įstaigų sąrašas

Pirminę emocinę pagalbą teikiančių įstaigų nedarbo metu gyventojams pagalba teikiama nemokamomis telefonų linijomis ir internetu, taip pat ligoninių priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuose. Daugiau informacijos rasite čia.

 


Sužinokite apie duomenų subjektų, kurių duomenys tvarkomi ligonių kasose, teisių įgyvendinimą (reglamentuojantis teisės aktas)


Antikorupcinė linija nemokamu telefonu  8~800 66 004.

Sveikatos apsaugos ministerija prašo jus būti pilietiškus! Informuokite apie korupcijos atvejus anonimiškai skambindami nemokamu telefonu 8~800 66 004.

Paskambinkite, jeigu įstaigoje iš jūsų prašė pakišos, jeigu be teisėto pagrindo mokėjote darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma. Jūsų informacija labai svarbi – kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas, informacija bus įvertinta ir pateikta kovos su korupcija institucijai. 

SKAMBUTIS ANONIMIŠKAS, JOKIŲ ASMENS DUOMENŲ PATEIKTI NEREIKIA.Vienu telefono numeriu – 8~5 232 2222 – į visas ligonių kasas
(skambinant iš užsienio +370 5 232 2222)

Visus besirūpinančius privalomuoju sveikatos draudimu kviečiame naudotis naujuoju gyventojų aptarnavimo telefono numeriu – 8~5 232 2222. Prašome skambinti iš visos Lietuvos fiksuotais ir mobiliaisiais telefonais.

Telefonu 8~5 232 2222 gyventojams teikiama aktuali informacija apie:

• draustumą privalomuoju sveikatos draudimu,

• draudžiamųjų kategorijas,

• draudimo įmokas,

• Europos sveikatos draudimo kortelės išdavimo tvarką,

• sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir jų apmokėjimą,

• dantų protezavimo tvarką,

• medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo tvarką,

• kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išdavimą ir kompensavimą,

• išlaidų endoprotezams įsigyti kompensavimo tvarką,

• ortopedijos technikos įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarką,

• ambulatorinio gydymo deguonimi išlaidų kompensavimo tvarką,

• klausos aparatų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarką.

Be to, nurodytu numeriu galite pareikšti savo pastabas ir pasiūlymus.

 

Skambinantieji telefono numeriu 8~5 232 2222 iš karto galės pasirinkti juos dominančią temą ir taip susisiekti su tos srities konsultantu. Taip bus užtikrintas vienodas ir kokybiškas konsultavimas visose ligonių kasose.

 


 

Dėmesio: neatskleiskite asmens duomenų telefoniniams sukčiams!

 Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) darbuotojai šiomis dienomis sulaukia gyventojų pranešimų apie telefonu jiems skambinančius asmenys, kurie prisistato ligonių kasų darbuotojais ir prašo pasakyti asmens duomenis. Pagal šiuos duomenis jie neva turintys patikslinti gyventojų prašymus išduoti Europos sveikatos draudimo kortelę.

Norime įspėti gyventojus: būkite budrūs ir neatskleiskite savo ar šeimos narių asmens duomenų skambinantiems ir prisistatantiems ligonių kasų darbuotojais!

Ligonių kasos informuoja, kad teritorinių ligonių kasų darbuotojai neskambina gyventojams telefonu dėl ligonių kasoms pateiktų prašymų ar asmens duomenų.

Gyventojai teikia raštiškus prašymus išduoti Europos sveikatos draudimo kortelę (užpildo nustatytą formą); prašymai turi būti pateikiami pareiškėjui atvykus į TLK arba elektroniniu būdu.  Pagaminta Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama tik asmeniškai pareiškėjui, jam atvykus į TLK ir pateikus asmens dokumentą su nuotrauka, kad TLK darbuotojas galėtų įsitikinti pareiškėjo asmens tapatybe.

Jei sulaukėte nepažįstamo asmens, prisistatančio ligonių kasų darbuotoju, skambučio, neteikite jam savo ar artimųjų asmens duomenų (asmens kodo, paso numerio, kompensuojamųjų vaistų paso numerio ir kt.). Nedelskite ir apie tokį skambutį informuokite policiją trumpuoju pagalbos telefono numeriu 112.

Taip pat primename, kad ligonių kasos teikia informaciją gyventojams numeriu 8~700 88888 ir el. pašto adresu info @ vlk.lt. Šiuo numeriu ir el. pašto adresu neteikiami jokie asmens duomenys.

 


Dėmesio: supaprastinta siuntimo į reabilitacijos gydymo įstaigas tvarka

 Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) patobulinus privalomojo sveikatos draudimo informacinę sistemą „Sveidra“ atsirado galimybė supaprastinti siuntimų į reabilitacijos įstaigas išdavimų tvarką. Tad nuo 2012 m. spalio 1 d. pacientams, kuriems skiriamas stacionarinis arba ambulatorinis reabilitacinis gydymas, nebereikia patiems vykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) pažymos, patvirtinančios jų teisę į kompensaciją už minėtą gydymą.

Nuo šiol reikiamų dokumentų tvarkymu rūpinasi medikai, naudodamiesi privalomojo sveikatos draudimo informacine sistema „Sveidra“ – siųsdami ligonį į reabilitacijos įstaigas, jie TLK elektroniniu būdu pateikia prašymą dėl paciento reabilitacinio gydymo išlaidų kompensavimo. Per vieną darbo dieną elektroniniu būdu iš TLK gaunamas atsakymas, ar pacientui minėto gydymo išlaidos bus kompensuojamos. Apie TLK išduotą elektroninę pažymą ligonį turi informuoti į reabilitaciją siunčiantis gydantysis gydytojas. Tokia tvarka neabejotinai patogesnė ligoniams ir gydymo įstaigoms, siunčiančioms juos medicininės reabilitacijos paslaugoms gauti. Anksčiau šių įstaigų socialiniams darbuotojams tekdavo sunkiai judantiems pacientams šias pažymas atvežti iš TLK.

Informuojame, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams medicininę reabilitaciją ar sanatorinį gydymą skiria gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Ar pacientas gali gauti šias paslaugas stacionare, ar ambulatoriškai, sprendžia gydantysis gydytojas atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę. Svarbu tai, kad pacientas turi teisę pats pasirinkti gydymo įstaigą, į kurią jam patogiau vykti. Jūsų paslaugoms Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje (www.vlk.lt) veikiantis skyrelis „Medicininė reabilitacija“. Jame galima sužinoti apie laisvas vietas medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančiose įstaigose, nurodomi jų adresai, telefonai, teikiamos paslaugos.

 

Atnaujinta: 2020.10.22

X
GYVENTOJŲ APTARNAVIMO VERTINIMO APKLAUSA

Siekdami pagerinti ligonių kasų teikiamų administracinių paslaugų kokybę, prašome atsakyti į vykdomos apklausos klausimus.
Mums labai svarbi Jūsų nuomonė!