Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 50.0% (2):
 
Ne 25.0% (1):
 
Man neaktualu 25.0% (1):
 

Jau balsavo: 4

Žinoti sveika

ASPĮ ir vaistinių patikrinimų rezultatai

2020 m. I pusmečio Kauno teritorinės ligonių kasos vykdytų kontrolės procedūrų rezultatai

Vykdytų kontrolės procedūrų kryptis Atliktų kontrolės procedūrų skaičius Dažniausiai nustatyti pažeidimai teisės aktų nuostatoms Nustatyta žala PSDF biudžetui (Eur) Taikytos prevencinės ir poveikio priemonės
Kompensuojamųjų specializuotų stacionarinio gydymo paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 2 Nepagrįstai užkoduotos gretutinės diagnozės. Po stacionarinio gydymo ligos istorijos epikrizė per nurodytą laiką nebuvo išsiųsta pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikančiai įstaigai.    Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. 
Kompensuojamųjų OTP gamybos, išrašymo ir išdavimo pagrįstumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė  2 Ortopedo-traumatologo konsultacijos teiktos pagal nepilnai užpildytus siuntimus. Ortopedijos techninės priemonės užsakymo lapo A dalyje neįrašyta užsakymo įvykdymo data ir/ar nėra apdraustojo ar apdraustojo atstovo parašo, patvirtinančio užsakytos OTP gavimą. Įstaiga licencijoje nurodytu adresu nevykdė veiklos.    Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. Informacija apie nustatytus pažeidimus perduota VLK prie SAM ir teisėsaugos institucijoms. 
Kompensuojamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 1 ASPĮ neinformavo Kauno TLK apie veiklos vietos adreso pasikeitimą. Galimai teikė paslaugas, neturėdama licencijos.    Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. Informuota VASPVT ir Kauno apylinkės prokuratūra.
Brangių tyrimų ir procedūrų, kurių išlaidos apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų, prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė   6 Brangūs tyrimai ar procedūros pateiktos apmokėti, nors pacientams tuo metu buvo teikiamos aktyviojo gydymo paslaugos.  8696.41 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Centralizuotai apmokamų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių skyrimo pagrįstumo ir su tuo susijusios apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės  ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 1 Į duomenų bazę Sveidra neteisingai įvestas sunaudoto centralizuotai pirkto vaisto kiekis.   Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. 
Kompensuojamųjų vaistų ir MPP išdavimo (pardavimo) vaistinėje teisėtumo kontrolė 3 Vaistinė neturėjo vieno vaisto iš būtinųjų vaistų sąrašo.    Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. 
  15   8696.41  

Atnaujinta: 2020.06.29

Atnaujinta: 2020.07.30