Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 64.4% (47):
 
Ne 27.4% (20):
 
Man neaktualu 8.2% (6):
 

Jau balsavo: 73

Žinoti sveika

ASPĮ ir vaistinių patikrinimų rezultatai

2019 m. II pusmečio Kauno teritorinės ligonių kasos vykdytų kontrolės procedūrų rezultatai

Vykdytų kontrolės procedūrų kryptis Atliktų kontrolės procedūrų skaičius Dažniausiai nustatyti pažeidimai teisės aktų nuostatoms Nustatyta žala PSDF biudžetui (Eur) Taikytos prevencinės ir poveikio priemonės
Kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių skyrimo ir išrašymo pagrįstumo kontrolė 2 Šeimos gydytojas keitė dozę ir išrašė vaistus, kuriuos gali išrašyti tik gydytojas specialistas. Centralizuotai pirktas vaistas paskirtas ilgesniam nei 6 mėn. laikotarpiui; vaistai skirti asmeniui virš 65 m. amžiaus.  1716.79 Aptarta su ASPĮ vadovu. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigota grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Kompensuojamųjų specializuotų stacionarinio gydymo paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 1 Nustatytos kodavimo klaidos: neteisingas pagrindinės diagnozės kodas, gretutinės diagnozės neatitiko nustatytų kriterijų.   Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. 
Gydytojų specialistų suteiktų kompensuojamųjų ambulatorinių paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 19 Gydytojų specialistų konsultacijos peteikiamos apmokėti po du ir daugiau kartų; įstaigoje nėra parengto ir direktoriaus įsakymu patvirtinto radiologijos kyriaus darbo organizavimo tvarkos aprašo; pacientai neregistruojami mamogramų atlikimui su šeimos gydytojo siuntimu.  83725.74 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Kompensuojamųjų dienos chirurgijos, ambulatorinės chirurgijos, dienos stacionaro, stebėjimo ir priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 3 Paslaugos suteiktos be siuntimo; medžiaga po operacijos neišsiųsta histologiniam tyrimui; neteisingai įvesta informacija apie diagnozes ir atliktas intervencijas; netinkamai, nepilnai arba visai nepildė medicininės dokumentacijos; neturėjo pirmos pagalbos vaistinėlės; paslaugos suteiktos su etinkamai užpildytais siuntimais; nebuvo pacientų sutikimų intervencijai; į Sveidrą įvesti neteisingi duomenys arba visai neįvesti duomenys apie atliktas intervencijas; medicininė dokumentacija patikrinimui nepateikta; pateiktos apmokėti paslaugos, dėl kurių ASPĮ neturi sutarties su TLK; neatlikti privalomi tyrimai; paslaugos suteiktos be siuntimo; suvesta neteisinga informacija į Sveidrą; imtos priemokos iš pacientų, teikiant iš PSDF apmokamas paslaugas; informacija apie priemokas nesuvesta į Sveidrą. 3621.53 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigota grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Kompensuojamųjų OTP gamybos, išrašymo ir išdavimo pagrįstumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė  3 Gydytojų specialistų konsultacijos teiktos be siuntimo; nėra jokių duomenų apie suteiktas mokamas paslaugas; OTP skyrė gydytojai, dėl kurių paslaugų įstaiga neturi sutarties su Kauno TLK; pacientams teiktos konsultacijos, nors jie tuo metu buvo gydomi stacionare.   10222.14 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigota grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. Informacija apie nustatytus pažeidimus perduota VLK prie SAM ir teisėsaugos institucijoms. 
Kompensuojamųjų greitosios medicinos pagalbos paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 3 Įtariant ūminį galvos smegenų insultą, kai nuo simptomų atsiradimo pradžios buvo praėję mažiau kaip trys valandos, formoje Nr. 110/a nepažymėta apie informacijos perdavimą skubiosios pagalbos skyriui; nepagrįstai pateikta apmokėti už skatinamąją greitosios medicnos pagalbos paslaugą - pacientų pervežimas (išskyrus pervežimą iš ASPĮ) į perkutaninės koronarinės intervencijos centrus dėl ūminio miokardo infarkto, kai yra ST segmento pakilimas, arba insulto gydymo centrus dėl ūminio galvos smegenų insulto, kai GMP brigada iki perkutaninės koronarinės intervencijos centro arba insulto gydymo centro nuvažiuoja daugiau nei 50 km, nes GMP brigada iki perkutaninės koronarinės intervencijos centro arba insulto gydymo centro nuvažiavo mažiau nei 50 km. 3929.31 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigota grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Kompensuojamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 14 Nesuvesta informacija apie panaudotas vakcinas į Sveidrą; paskiepyta neapdrausta privalomuoju sveikatos draudimu pacientė; skiepytos pacientės, kurių amžius neatitiko nurodyto skiepų kalendoriuje; nurodyti neteisingi ligų kodai; nesuvesta informacija apie suteiktas paslaugas; nebuvo tėvų ar globėjų parašų dėl sutikimo skiepyti; nesudarytas individualus skiepijimų grafikas. 135.30 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigota grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Kompensuojamųjų palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų, sergančiųjų cukriniu diabetu slaugos, slaugos namuose ir paliatyviojo gydymo paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybėsir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 2 Medicininėje dokumentacijoje nėra įrašų apie suteiktas paslaugas; dokumentai užpildyti nepilnai ir netiksliai; paslaugos teiktos darbuotojų atostogų metu; pateikta apmokėti daugiau paslaugų nei buvo suteikta; ambulatorinės paslaugos pateiktos apmokėti, nors pacientai tuo metu buvo gydyti stacionare; suteiktos nekokybiškos socialinio darbuotojo paslaugos; paslaugos pateiktos apmokėti, nors darbuotojai tuo metu dirbo kitoje ASPĮ; paslaugos suteiktos ne darbo grafike nurodytomis valandomis; paslaugos vienu metu teiktos keliems pacientams, gyvenantiems skirtingose miesto vietose; neteisingai suvesti duomenys į informacinę duomenų bazę Sveidra. 8872.71 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. Informacija apie rastus pažeidimus perduota Valstybinei darbo inspekcijai ir Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai arnybai. 
  47   112223.52  

Atnaujinta: 2020.07.30

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.