Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

ASPĮ ir vaistinių patikrinimų rezultatai

2018 m. I pusmečio Kauno teritorinės ligonių kasos vykdytų kontrolės procedūrų rezultatai

Vykdytų kontrolės procedūrų kryptis Atliktų kontrolės procedūrų skaičius Dažniausiai nustatyti pažeidimai teisės aktų nuostatoms Nustatyta žala PSDF biudžetui (Eur) Taikytos prevencinės ir poveikio priemonės
Kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių skyrimo ir išrašymo pagrįstumo kontrolė 15 Vaistai išrašyti privalomuoju sveikatos draudimu nedraustiems asmenims. Skystos vaistų formos išrašytos vaikams virš 6 m. amžiaus; antibiotikai skirti nesant nustatytos bakterinės infekcijos: tyrimai visai neatlikti, pacientai nesiųsti gydytojų specialistų konsultacijoms, diagnozuotos traumos, gydymas pirmą kartą pradėtas rezerviniais antibiotikais, tyrimai atlikti, bet rezultatai nepatvirtino bakterinės kilmės infekcijos; diagnozuotos virusinės ligos; į Sveidros duomenų bazę įrašytas neteisingas ligos kodas, kompensacijos rūšies kodas.  6354,13 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje. Informuotas steigėjas. Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Kompensuojamųjų specializuotų stacionarinio gydymo paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 4 Į Sveidrą įvesta neteisinga informacija. Atvejai neteisingai sukoduoti.  Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Informuotas steigėjas. Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. 
Gydytojų specialistų suteiktų kompensuojamųjų ambulatorinių paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 8 Atlikus echoskopinį tyrimą dėl tos pačios priežasties, pateikta apmokėti už dvi konsultacijas. Gydytojo specialisto konsultacija suteikta pagal netinkamai įformintą siuntimą. Pateiktos apmokėti konsultacijos, kurios atitiko šeimos gydytojo normos apimtis. Apsilankymai pas gydytoją specialistą pateikti apmokėti kaip konsultacijos. FMR gydytojo konsultacijos, kai buvo tęsiamas tos pačios rūšies procedūrų kursas arba nebuvo atliktos paskirtos procedūros, pateiktos apmokėti kaip išplėstinės konsultacijos. Pateiktos apmokėti konsultacijos, dėl kurių nebuvo sutarties su Kauno TLK. Apsilankymai pas gydytoją specialistą pateikti apmokėti kaip konsultacijos. Neatlikus tyrimų, pateiktos apmokėti brangiau kainuojančios konsultacijos. Paslaugos pateiktos apmokėti po du kartus. Konsultacijos suteiktos be siuntimo ir ne dėl būtinosios pagalbos. Pacientai siųsti tretinio lygio paslaugoms, bet jiems suteiktos antrinio lygio paslaugos. Neteisingai įvesti duomenys į Sveidrą.  1041,66 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigota grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Kompensuojamųjų OTP gamybos, išrašymo ir išdavimo pagrįstumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 1 Duomenys apie pacientams suteiktas konsultacijas nesuvesti į Sveidros duomenų bazę.  Aptarta su ASPĮ vadovu. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. 
28 7395,79

Atnaujinta: 2018.07.18

Atnaujinta: 2020.07.30

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.