Apklausa

Ar žinojote, kad pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele nesant apdraustam (-ai) privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, turėsite atlyginti medicinos paslaugų gavimo kitoje ES šalyje išlaidas?Apklausos rezultatai
Taip 61.4% (35):
 
Ne 31.6% (18):
 
Man neaktualu 7.0% (4):
 

Jau balsavo: 57

Žinoti sveika

ASPĮ ir vaistinių patikrinimų rezultatai

2020 m. II pusmečio Kauno teritorinės ligonių kasos vykdytų kontrolės procedūrų rezultatai

Vykdytų kontrolės procedūrų kryptis Atliktų kontrolės procedūrų skaičius Dažniausiai nustatyti pažeidimai teisės aktų nuostatoms Nustatyta žala PSDF biudžetui (Eur) Taikytos prevencinės ir poveikio priemonės
Kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių skyrimo ir išrašymo pagrįstumo kontrolė 27 Vaistas Trimetazidinum buvo išrašytas ne tęstiniam gydymui, bet paskirtas naujai diagnozuotai krūtinės anginai gydyti. Vaistas Ranolazinum išrašytas, kai nebuvo diagnozuota III-IV funkcinės klasės krūtinės angina; vaistą pirmą kartą išrašė šeimos gydytojai; nebuvo įrašų asmens sveikatos istorijoje apie apsilankymą ir išrašytus vaistus.   11608.18 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. 
Kompensuojamųjų specializuotų stacionarinio gydymo paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 9 Nepagrįstai užkoduotos gretutinės diagnozės. Dėl įstaigos kaltės sugadinta centralizuotai perkamo sąnario dalis. Gydytojų konsilumas patvirtintas tik dviem parašais. Įstaiga teikė licencijoje nenurodytas paslaugas. Nėra gydytojų konsiliumų gydymo stacionare ligos istorijose; pacientai patys pirko sąnarių dalis.  7750.31 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą bus paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui.
Kompensuojamųjų OTP gamybos, išrašymo ir išdavimo pagrįstumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė  3 Ortopedo-traumatologo konsultacijos teiktos pagal nepilnai užpildytus siuntimus. Konsultacijos suteiktos be siuntimų; paslaugos pateiktos apmokėti po du kartus; paslaugos suteiktos pagal nepilnai užpildytus siuntimus; FMR gydytoja keitė kitų specialistų nustatytas diagnozes. 856.49 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota aikytis teisės aktų reikalavimų. Informacija apie nustatytus pažeidimus perduota VLK prie SAM. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui.
Kompensuojamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 21 Teikiant imunoprofilaktikos paslaugą, tą pačią dieną pateiktos apmokėti dvi ar daugiau gydytojo paslaugų. Pateiktos apmokėti pirmo lygio paslaugos, kai pacientams buvo taikytas ilgalaikis ar aktyvus gydymas.  12633.30 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui.
Kompensuojamųjų dienos chirurgijos, ambulatorinės chirurgijos, dienos stacionaro, stebėjimo ir priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 5 Pacientams tą pačią dieną buvo suteiktos po dvi ar daugiau Kardiologinių intervencinės radiologijos dienos stacionaro paslaugų ir visos paslaugos pateiktos apmokėti ligonių kasoms iš PSDF biudžeto lėšų. Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugos neatitiko reikalavimų: paslaugas teikė specialistai, kurie pagal darbo grafiką ASPĮ nedirbo; paslaugas teikė mažiau specalistų negu reikalaujama; paslaugos neatitiko paslaugų teikimo trukmės; į Sveidrą nesuvesti ACHI kodai; paslaugos teiktos be tėvų ar globėjų sutikimo; nerasti įrašai apie suteiktas paslaugas. 342406.92 Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. ASPĮ įpareigotos grąžinti padarytą žalą PSDF biudžetui. Apie nustatytus pažeidimus informuota VASPVT. 
Prevencinių programų vykdymo tinkamumo, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 5 Teikiant prevencinės programos paslaugą kolonoskopiją su anestezija, papildomai pateikta apmokėti gydytojo anesteziologo konsultacija. Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. 
Gydytojų specialistų suteiktų kompensuojamųjų ambulatorinių paslaugų prieinamumo, tinkamumo, kiekio, apskaitos, medicinos dokumentų pildymo kokybės ir norminių dokumentų laikymosi kontrolė 5 Pateiktos apmokėti gydytojų specialistų konsultacijos ir brangūs tyrimai, kai pacientams buvo taikytas ilgalaikis, reabilitacinis ar aktyvus gydymas.  Aptarta su ASPĮ vadovais. Informacija apie nustatytą pažeidimą paskelbta internetiniame puslapyje.  Įpareigota laikytis teisės aktų reikalavimų. 
75 375255.20
Dėl atliktų prevencinių veiksmų 2020 m. išvengta žala PSDF biudžetui 608732.00

 

Atnaujinta: 2021.01.28

X
Nauja, vieninga ligonių kasų svetainė

Informuojame, kad pradėjo veikti nauja, vieninga ligonių kasų interneto svetainė ligoniukasa.lrv.lt. Nuo gegužės 1 d. įvedę TLK interneto svetainės adresą, į naująją būsite nukreipiami automatiškai.